۱۳۹۰ آبان ۱۴, شنبه

احضار گسترده اعضای جبهه ملی ایران به نهادهای امنیتی


کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: طی روزهای اخیر سیزده تن از فعالان و اعضای جبهه ملی ایران توسط نهادهای اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی احضار یا بازداشت شدند.
به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، بنا بر اطلاعات دریافتی، ادیب برومند، رئیس شورای مرکزی و هیئت رهبری، دکتر حسین موسویان رئیس هیات اجرائی، حسین شاه حسینی، دکتر هرمیداس باوند، دکتر علی رشیدی، عیسی خان حاتمی، دکتر محسن فرشاد، کورش زعیم، حسن قدیانی و ابوالفضل نیماوری از شورای مرکزی و خانم فرشید افشار دبیر شورای جبهه ملی ایران طی چهار روز گذشته به نهادهای اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی احضار و مورد بازجویی قرار گرفتند.
گفته می شود که احضار این افراد در رابطه با بیانیه تحلیلی اخیر جبهه ملی ایران تحت عنوان «ملت بزرگ و پرافتخار ایران را بیش از این تحقیر نكنید!» در مورد اوضاع اقتصادی، اجتماعی و سیاسی ایران که اواخر مهرماه منتشر گردیده بود صورت گرفته است.
همچنین گزارش های دریافتی حاکی است که در پی احضار ادیب برومند، رئیس شورای مرکزی و هیئت رهبری جبهه ملی ایران ماموران امنیتی موکداً خواستار خودداری از تشکیل جلسات شورای مرکزی این سازمان شده اند.
از جمع فوق، هچنین روز سه شنبه دهم آبان ماه دکتر علی رشیدی اقتصاد دان و استاد دانشگاه که از سوی وزارت اطلاعات در ارتباط با بیانیه اخیر جبهه ملی ایران در تحلیل اوضاع اقتصادی کشور احضار و مورد بازجویی قرار گرفته بود، بازداشت و به زندان اوین تهران انتقال داده شد.
لازم به یادآوری است که طی هفته های اخیر پیمان عارف و حمیدرضا خادم دو عضو دیگر جبهه ملی نیز به دلایل مختلف بازداشت و روانه زندان شدند. آقای عارف تنها چند روز پس از پایان محکومیت و آزادی اش، صبح روز سه شنبه دهم آبان ماه با حضور در دادسرای اوین به جهت رسیدگی به پرونده بازداشت موقت چندی قبل خود در ارتباط با حضور در مزار «ندا آقا سلطان از قربانیان حوادث پس از انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری در سال 88» بازداشت و روانه زندان شد. حمید رضا خادم، فعال سیاسی و عضو جبهه ملی ایران نیز پس از تائید حکم محکومیت اش توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران، روز پنج شنبه بیست و یکم مهرماه و به جهت سپری کردن محکومیت چهار ساله اش روانه زندان اوین تهران شد.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر