۱۳۹۰ آبان ۲۴, سه‌شنبه

اقای لاریجانی غرب نمیخواهد شما ازسازمان ملل قهر کنید .سالیان است شما با دنیا قهرهستید؟درود بر دوستان . مطلبی در خبر انلاین آمده بود از طرف آقای جواد لاریجانی  دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه . اول آنکه بگویم برادران لاریجانی حدودا 5نفرهستند وهر کدام مانند موشی در تنه پوسیده جمهوری اسلامی جایی برای خود گرفته اند و هر کدام  به یک نوعی دست در ظلم وستم به مردم ایران دارند .در خبرانلاین  به نقل از جواد لاریجانی  مطلبی درج شده بود که من گوشه هایی از آن را در این مطلب می آورم وسوالهایی از این دبیر ستاد حقوق  بشر قوه قضائیه می پرسم وجوابهایی برای این آقا دارم . به نقل از آقای جواد لاریجانی آمده بود: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، محمدجواد لاریجانی که به منظور تبیین مواضع جمهوری اسلامی در کمیته سوم سازمان ملل، به آمریکا سفر کرده است در بدو ورود به نیویورک به خبرنگاران گفت : سازمان ملل باید خانه انصاف همه اعضا و نقطه امید و اتکای ملت های جهان باشد. اما متاسفانه در حال حاضر این موضوع به یک آرزو و یا به یکی از ایده آل هایی که شاید در آینده محقق شود تبدیل شده است.
مشاور امور بین الملل رئیس قوه قضائیه در ادامه گفت: متاسفانه اکنون واقعیت ماجرا با این نقطه ایده آل خیلی فاصله دارد و اوضاع خیلی متفاوت است. واقعیت این است که در ساختار سازمان ملل کشورهایی رخنه کرده اند که استاد بهره برداری و سوء استفاده از این ساختارها و مکانیزم ها در راستای منافع خودهستند.
دبیرستاد حقوق بشر در ادامه با اشاره به اینکه ایران در سی سال گذشته دموکرات ترین کشور منطقه بوده است اما کوچکترین رویدادهای آن بعضا به دستاویزهای بزرگ برای حملات رسانه ای و فشارهای بین المللی از سوی غربی ها تبدیل شده گفت: برغم وجود همه این نقایص، ما همچنان سازمان ملل را خانه خود به حساب می آوریم و معتقدیم که اگر صحنه را خالی کنیم در راستای منافع غرب حرکت کرده ایم و این همان چیزی است که آمریکایی ها می خواهند؛ یعنی آنها دوست دارند ما از خانه خودمان قهر کنیم و حضور نیابیم تا آنها همه این سازمان را یک جا تصاحب کنند...... : درحالی که ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل بیشترین همکاری و موفقیت ها را داشته است این کشورها در نشان دادن تخاصم خود به ایران و بهره برداری از مکانیزم های سازمان ملل برای وارد آوردن فشار به کشورمان در عرصه های مختلف با یکدیگر مسابقه گذاشته اند.
دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به اینکه عمده مسائل مطرح شده از سوی کشورهای غربی در پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی در کمیته سوم سازمان ملل تکراری و بی اساس است گفت : به طور مثال در بخشی از پیش نویس این قطعنامه آمده است که ایران شفافیت لازم در مباحث حقوق بشری را ندارد. این در حالی است که جزیی ترین مسائل مربوط به این حوزه را همه می دانند. یعنی ما هیچ اقدام مخفیانه ای در این حوزه نداریم و  از زمان دستگیری، بازجویی، محاکمه و حتی اجرای احکام هر متهم، خبرهای آن در همه رسانه ها منعکس می شود.
لاریجانی گفت غربی ها در حالی ما را به نداشتن شفافیت متهم می کنند که اگر خوب دقت شود کاملا مشهود است که ما به خاطر شفافیت زیاد مورد اتهام هستیم. در سنگین ترین پرونده های قضایی که متهم شدیدترین مجازات را که اعدام است دریافت می کند، همه از رویه های قضایی از بدو شروع تا انتها و حتی کیفیت آن مطلع می شوند. جالب این جاست که همه این رویه ها قانونی است و حتی خود غربی ها ما را شماتت می کنند که چرا اعدام در ملا عام دارید.
مشاور امور بین الملل رئیس قوه قضائیه با تاکید براینکه ایران همواره به مکانیزم ها و ساختارهای سازمان ملل احترام گذاشته است گفت : آنچه ما تاکید داریم و از همه کشورهای جهان نیز خواسته ایم این است که اجازه ندهند کشورهای قدرتمند از این نهاد بین المللی در راستای اهداف خود بهره برداری سیاسی کنند چرا که اگر جایگاه و شان سازمان ملل خدشه دار شود همه جهان متضرر خواهند شد.
دوستان گوشه های زیادی از سخنان اقای جواد لاریجانی را در اینجا ذکر کردم .حال سوالهایی از اقای  جواد لاریجانی دارم .1.اقای لاریجانی شما که میفرمایید سازمان ملل باید خانه انصاف وامید اعضا باشد .چرا خود شما وسران نظام برای  این خانه انصاف  احترامی قائل نمیشوید ؟.2. چرا سران نظام وخود شما قطعنامه های این نهاد را اجرا نمیکنید وانها را کاغذ پاره میدانید؟.3. چرا از راه دادن کمیسر عالی ناظر حقوق بشر این خانه انصاف به کشور ایران جلوگیری کردید .وبه درخواست ورود به خاک ایران وگفتگو با زندانیان سیاسی وخانواده انها سر باز زدید؟ .4. شما که ایران در طی 30سال دموکرات ترین و شفاف ترین کشور میدانید. میتوانید بگویید از چه لحاظ دموکرات بوده ؟و شفافیت از چه لحاظ داشته ؟هرچند که خود جواب داده ایید دموکرات بودن و شفاف بودن  جمهوری اسلامی را دراعدامهای  ملاء عام ان دانسته ایید . اقای لاریجانی با کدام دادگاها متهمان را به چوبه دار در ملاء عام میبرید؟ با دادگاهای فرمایشی بدون وکیل وهیئت منصفه ؟دادگاهای چند دقیقه ایی را شفاف میدانید چون شخص را در ملاءعام به دار می اویزید شفاف است؟حال جوابهایی برای شما دارم.1. خود نظام جمهوری اسلامی یکی از کشورهایی است که باعث بی اعتبار شدن این سازمان میشود با رفتار وگفتار مسئولانش از امریکایی دانستن این نهاد تا کاغذ پاره دانستن قطعنامه های این نهاد.2.شما که حکومت خود را دموکرات وشفاف میدانید چرا از آمدن کمیسر عالی سازمان ملل به ایران جلوگیری کردید؟ غیر از این است که عزیزان کشورما ومبارزان کشور ایران در دخمه های شما دربدترین وضعیت روحی وجسمی هستند ؟ غیر از این است هموطنان ما ومبارزان کشور ماآقایان طبرزدی، کاظمینی بروجردی ، سحرخیز، ابوالفضل قدیانى، حسین رونقى ملکى و معصوم فردیس و ..........................خانمها بهاره هدایت ،مهدیه گلرو،نسرین ستوده و.....................هزاران هزار زندانی سیاسی دیگر ما در بدترین وضعیت روحی وجسمی هستند وشما میدانید ونمیگذارید دنیا از حال انها باخبر گردد.3.همان کشور امریکا واسرائیل که شما سازمان حقوق بشر را زیر دست آنها میدانید بارها امریکا واسرائیل را محکوم کرده وآنموقع مورد تایید شما بوده .1.دوسال ونیم قبل درمحکومیت حمله اسرائیل به غزه در گزارش 700صفحه ایی ریچارد گلدستون .2. تاریخ8مهر 89 محکومیت اسرائیل برای حمله به کشتی مرمره .3.درتاریخ 1ابان 89محکومیت اسرائیل ازطرف یونسکو برای نقض حقوق بشر در غزه.4. 15ابان89محکومیت امریکا بخاطرنقض حقوق بشر تمام این تاریخها در ارشیو صداوسیما جمهوری اسلامی موجود است واز رادیو تلوزیون جمهوری اسلامی پخش شده. پس میبینید که این نهاد هم امریکایی نیست بلکه شما نظام سرکش وناقض حقوق بشر هستید .ودر اخر آقای لاریجانی کسی نمیخواهد شما با سازمان ملل قهر کنید سازمان ملل جایی است که تمام کشورهای مستقل دنیا در آن است . شما ببینید در دنیا با چند کشور رابطه دارید جز عده انگشت شماری که مانند حکومت شما دیکتاتور هستند وبرای چپاول منابع مردم ایران میایند . آقای لاریجانی غرب نمیخواهد شما ازسازمان ملل قهر کنید .سالیان زیادی است شما با دنیا قهرهستید! زنده وپاینده ایرانی وایران جانم فدای ایران . نویسنده گان ستار ولاله

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر