۱۳۹۰ اسفند ۲۹, دوشنبه

با کارشکنی معاون امنیتی دادستان تهران؛ مرخصی نوروزی تمامی زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر منتفی شدکمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: با پایان وقت اداری امروز یکشنبه بیست و هشتم اسفندماه 1390 و پایان ایام اداری سال جاری، مرخصی نوروزی زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) منتفی شد.
به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، در حالیکه تا لحظه تنظیم این خبر خانواده بسیاری از زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر در پشت درب های این زندان در انتظار ابلاغ حکم آزادی موقت عزیزان خود بسر می برند، مرخصی نوروزی زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) با کارشکنی معاون امنیتی دادستان تهران عملاً منتفی گردید.
بهرام رشته احمدی سرپرست مجتمع قضایی شهید مقدس (اوین) و معاون امنیت دادستان تهران با وجود تائید مقامات بلندپایه قضایی برای آزادی موقت تعدادی از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج از جمله احمد زیدآبادی، داوود سلیمانی، سید مهدی محمودیان، وحید تیزفهم، ریاض الله سبحانی... از تائید صلاحیت نامبردگان برای اعطای مرخصی نوروزی به آنان خودداری کرده است.
صبح امروز نیز خالد حردانی زندانی سیاسی امنیتی این زندان که پس از سپری کردن یازده سال زندان با پیگیری های مداوم خانواده موفق به کسب موافقت 9 تن از مسئولان ذیربط قضایی از جمله مدیریت این زندان و همچنین شورای انضباطی زندان شده بود و خانواده این زندانی نیز با اعلام مقامات مربوطه در پی تودیع وثیقه مناسب برای آزادی وی بودند، با ابلاغ آقای رشته احمدی و عدم تائید صلاحیت این زندانی از مرخصی نوروزی محروم گردید.
بر اساس گزارش های دریافتی این مقام قضایی امنیتی که پیش از این سابقه اقدامات اینچنینی برای تحت فشار گذاردن زندانیان از جمله محرومیت از ملاقات و انتقال و تبعید برخی از زندانیان از جمله مجید توکلی به زندان رجایی شهر (گوهردشت) و همچنین برخوردهای زشت و ناشایست با خانواده زندانیان سیاسی را در کارنامه خود دارد، علیرغم موافقت تعدادی از مقامات قضایی مربوطه، درخواست مرخصی تمامی زندانیان سیاسی این زندان را رد کرده است.
در پی این اقدام و کارشکنی برخی از مقامات امنیتی قضایی در اعطای مرخصی نوروزی به زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر، لحظاتی پیش زندانیان سیاسی این زندان با منتفی شدن آزادی موقت خود، با اعلام تدارک برای برگزاری مراسم باستانی نوروز در روز سه شنبه در بند ویژه امنیتی این زندان گفتند: «علیرغم اینکه نوروز امسال را نیز همچون سال های گذشته در کنار خانواده های خود نیستیم، اما جشن باستانی نوروز را در کنار یکدیگر پاس داشته و آن را به تمامی هم میهنان در جای جای جهان تبریک می گوییم».
حشمت الله طبرزدی از جمله زندانیان سیاسی قدیمی است که تا به حال به او مرخصی داده نشده است و از مرخصی نوروزی نیز محروم است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر