۱۳۹۱ مهر ۳۰, یکشنبه

امروز ازخانم نسرین ستوده یک وکیل شجاع یک بانوی دلاور ایرانی می گویم که پوزه این نظام را به خاک مالیده .
خانم نسرين ستوده يكي از فعالين حقوق بشر واز وكلاي سرشناس ايراني كه همواره با صراحت از موكلين بيدفاع خود در مقابل بيدادگاههاي حكومتي دفاع مي نمود به اتهامات واهي و كليشه اي حكومتي ” تبليغ عليه نظام" و "تجمع و تبانی به قصد اقدام عليه امنيت ملی" در تاريخ 13 شهريور89 به دادسراي اوين احضار و درهمانجا بازداشت گردید.پيش از وي نيز وكلاي مدافع حقوق بشر از جمله محمد اوليايي فرد,محمد علي دادخواه,خليل بهراميان,محمد سيف زاده,صالح نيكبخت,محمد مصطفايي و تعداد ديگري از وكلاي فعال حقوق بشر در ايران مورد محاكمه,بازجويي,زندان, يا هشدار و اخطاريه هاي مختلف قرار گرفته و دست اندركاران حكومتي سعي بر به سكوت كشاندن اين مدافعين حقوق مردم نمودند.يكي از نمونه هاي آن زنداني كردن محمد اوليايي فرد و همچنين فراخوان واخطاريه به محمد مصطفايي بود كه نهايتاً منجر به خروج وي و خانواده اش از كشور گرديد و دفاع از بسیاری دیگراز فعالین اجتماعی وسیاسی را برعهده داشت. خانم نسرين ستوده از وكلاي انساندوست و فعال حقوق بشري است كه وقتي يكي از موكلين او بنام آرش رحماني پور كه به انجام جرمهايي كه قبل از هيجده سالگي اش به آن متهم شده بود,اعدام گرديد,در مصاحبه با خبرگزاريهاي بين المللي جملاتي با اين مضمون بيان داشت و گفت من دوست داشتم مرا هم به همراه موكلم اعدام ميكردند,اما اين خبر رانمي شنيدم,چون او حكمش اعدام نبود.
این تنها گوشه کوچکی از فعالیتهای بشر دوستانه این بانوی وکیل شجاع و آزاده بود، وکیلی که از غم به ناحق از بین رفتن موکلش آرزوی مرگ می کند.
 امروز قصد بنده این نیست درباره فعالیت های ایشان مطلب بنویسم امروز می خواهم از ایشان به عنوان یک مادر چشم انتظار دیدن فرزندان خود درون زندان بنویسم .خانم نسرین ستوده بعداز 26 ماه زندان بدون مرخصی، الان مدت 6 ماه است که ازحق طبیعی یک زندانی محروم است، ایشان از حق طبیعی یک زندانی که داشتن مرخصی است محروم است و حتی از ملاقات حضوری با خانواده خویش، آنقدر این نظام خصومت خود را با این بانوی ایرانی به نهایت رسانده که ملاقات کابینی ایشان را در روزهایی تعیین کرده که خانواده زندانی دیگر ملاقات ندارند و نوعی ملاقات کابینی ایشان درفضای سوت وکور انجام میشود! نظام با این عمل خود قصد دارد ایشان وخانواده ایشان را در فشار روحی بیشتر قرار دهد تا ازمواضع خود کوتاه بیاید و برای این نظام فاسد توبه نامه به نگارش  درآورد. خانم نسرین ستوده بخاطر اعاده حق خود و در آغوش کشیدن فرزندانش امروزازتاریخ26آبان ماه دست به اعتصاب غذا زده ، فعالین و آزادیخواهان تصمیم برآن دارند که در یک حرکت هماهنگ در فضای مجازی دست به انجام فعالیتی همگانی برای دفاع از ایشان بزنند و با تغییر عکس پروفایل خود برای مدتی با ایشان ابراز همدردی کنند. بنده به عنوان یک ایرانی این کار را بسیار ارزنده وشایسته می دانم وبنده هم با نوشتن مطلب خود قصد دارم سهم کوچکی در این فعالیت هماهنگ داشته باشم، از همه فعالین در این عرصه تشکر می کنم، اما کاش این حرکت ها را به جای فضای مجازی می توانستیم با اتحاد و یک پارچگی در هر کوی و برزن و هر شهر و استان در سرتا سر دنیا انجام دهیم.
اکنون یک بانوی ایرانی بخاطر احقاق حق خود، رساندن صدای خود وبسیاری از زندانیان همچون خود دست به اعتصاب غذا زده است که شاید در دل سنگ این سران ستمگر کارگر اُفتد، شاید وجدان نداشته ویا به خواب رفته این سران را تلنگری برای بیدار شدن زده باشد. لحظه ای خود را نه به به جای ایشان بگذاریم احساس مادر بودن وپدر بودن کنیم ببینیم چگونه این امر قابل تحمل است؟ چه شور و اشتیاقی یک مادر و یا یک پدر در زندان دروجود خود دارد برای دیدن و درآغوش کشیدن فرزندان خویش؟ حتی پدر ومادر اگر نیستیم احساس این را احساس کنیم که فرزندان یک پدرومادر چقدر تشنه دیدار مادر وپدر خود هستند؟ اصلا مسئله پدرو مادر بودن را به کناری می گذاریم. آیا انسان هستیم؟ وجدان وغیرت درون ما هست یا نه ؟ انسانیت چه حکم می کند سکوت یا فریادی از خشم بر سر دجالان نظام؟ خانم نسرین ستوده نمونه ای از هزاران زندانی در زندان است که با بدترین شرایط روحی وجسمی روزگار سر می کنندو حتی بسیاری ازآنان سالها است از حق تلفن زدن ودیدن خانواده خود محروم هستند!
سران نظام جمهوری اسلامی، ای ندا دهنده گان انسانیت و جامانده گان در حیوانیت، ای عربده کشان برای دفاع ازتروریستها و سرکوب کننده گان مدافعان حق وحقانیت، ای به اسم راه راست رفته و در اصل دربیراهه ها گم گشته، ای از جمهوریت دیکتاتوری محض برجا گذاشته و از اسلامیت بی دینی و خرافات آورده و ای از آزادییت اسارت را نصیب ملت کرده، کجا و درچه خوابی هستید انسانها را به جرم مخالفت با خود از به هرزجری گرفتار می کنید! به چه حقی خود را مالک مال وجان وناموس افراد می دانید؟ بخاطر دردست داشتن قدرت غصب کرده؟ با این اعمال ننگین خود چه چیز راثابت می کنید؟ بی شرمی وبی حیایی خود؟ زحمت بیهوده نکشیدید! در این 33 سال دیگر از لحاظ شرارت و شقاوت در درون مرزو برون مرز خود را مایه ننگ کرده اید! شما نه حاکمان این مرزو بوم هستید نه حاکمان ملت ایران، بلکه غاصبانی هستید بر، ایران زمین و ظالمانی برسر ملت ایران زمین.آقای لاریجانی، عروسک خیمه شب بازی حکومت و به اسم ریاست قوه قضائیه، آیا  خانم نسرین ستوده نیز جزء قاچاقچیان مواد مخدر است یا ارازل و اوباش است که اینگونه با ایشان رفتار می شود؟ شخصی که خود وکیل است از لحاظ سخنوری، شجاعت دفاع از انسانیت روی هرچه انسان خودبین وخودخواه  این نظام است را به جهانیان نمایان کرده، ایشان بارفتار وفعالیتهای بشر دوستانه خود و شما با وحشیگری و درنده خویی خود فرق میان انسان بودن وشیطان بودن را نمایان کردید! امروز چهره شما در درون مرزو برون مرز بخاطر فعالیتهای این عزیزان شناخته شده است.
در پایان مطلب خود از تمام فعالین که در این حرکت اعلام آماده گی کردند و دفاع خود را از خانم نسرین ستوده اعلام کرده اند تشکر می کنم. این حرکت نه تنها دفاع از شیر زن دلاور ایرانی خانم نسرین ستوده است بلکه خانم نسرین ستوده سنبل و نمونه ای از هزاران زندانی در بدترین شرایط است، امروز در فضای مجازی متحد می شویم به یاری و همت تمام فعالین سیاسی به زودی در سراسر ایران و دنیا یکپارچه خواستار تغییر این نظام خواهیم بود. امروز همدیگر را می یابیم تا فردا به اتحاد برای سرنگونی این نظام فاسد برسیم.
زنده وپاینده ایرانی و ایران جانم فدای ایران.
نویسنده ستار

http://magalh91.blogspot.com

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر