۱۳۹۱ مهر ۱۷, دوشنبه

اقتصاد قوی با فکر به بار می آید نه باچماق!


قبل از اینکه مطلبم را آغاز کنم خدمت آقای رفسنجانی که فرموده اند: دخترم فائزه در زندان هم در حال مطالعه و ترجمه است! وی همچنین درباره دیگر فرزند زندانی‌اش یعنی مهدی هاشمی گفته است: «درباره مهدی هم مطمئن هستم كه غیر از انقلاب و اسلام و ایران و ملت چیز دیگری برایش جاذبه نداشت. مثل خیلی از مسئولان كشور در جاهایی مثل شركت در دفاع مقدس و آوردن تكنولوژی صنایع دریایی عسلویه، پارس جنوبی، بهینه‌سازی سوخت و دفتر هیأت امنای دانشگاه آزاد كار می‌كرد. از روزی كه 17 ساله شد و اجازه گرفت، به جبهه رفته بود و بعدها درس خواند و مثل همه در این كشور زندگی می‌كردواظهار داشته مهدی در حال نوشتن تز است! اول آن که بنده در مطلب قبلی خود با نام، آقای رفسنجانی شماو بچه های شماوسران نظام، لیاقت خاک پای مردم ایرانی شدن راندارید. درباره فرق میان فرزندان شما و ملت ایران نظرات خود را بیان کردم دیگر نمی خواهم تکرار مکررات کنم! فقط از گفته های خود تان به شما میگویم، آقای هاشمی فرق میان فرزندان خود وملت را می بینید،می بنید فرق میان فرزندان شما وملت ایران از فرش تا عرش است؟ خود اظهار داشته اید دختر شما درون زندان مطالعه وترجمه می کند و پسر شما تز می دهد! اگر امکان دارد و واقعا فرقی میان فرزندان شما وملت ایران نیست این امکانات را برای بقیه عزیزان زندانی ایران زمین نیز فراهم کنید. منتی بر سر ملت گذاشته اید و درباره فعالیتهای فرزند خود اظهار نظر کردید، آقای رفسنجانی از اسلام چیزی جز خشونت شما و بقیه عوامل نظام به جای نگذاشتید! درباره شرکت ایشان درجنگ سخن راندید،  بله ایشان در پشت جبهه بررسی نیاز تسلیحات برای دلالی خرید تجهیزات نظامی  وبه چند برابر قیمت فروش به کشور زحمت بسیار کشیدند، پرونده رشوه دادن برای بستن قرارداد با شرکتهای نفتی تنها یکی از کوچکترین خدمات این عزیز شما است. اما بسیاری از عزیزان که در زندان هستند سالیان طولانی جان خود را درکف دست گرفتند وعاشقانه برای دفاع از وطن خود تلاش کردند بدون ذره ای منت بدون برپا کردن بازار دلالی برای خود ویا رسیدن به پُست ومقام و حتی عزیزان آنها شهیدشدند و یا خود جانباز شده الان دربدترین شرایط زندان وتبعید بسر می برند! حال می بینید سخن چند وقت قبل شما که فرزندان خود را مانند ملت دانستید با این سُخنان جدید شما درباره وضعیت فرزندانتان چقدر تناقض دارد؟
حال به سراغ اقتصاد ورشکسته ایران برویم که این روزها علاج آن به جای اندیشیدن وچاره سازی کردن، راه حلش شاخه و شانه کشیدن وچماق برسرکوفتنملت کوفتن از طرف سران وعوامل نظام شده. الان چند روز است سُخن از گرفتن اشخاص مُسبب گرانی ارز شده! آقای رئیس جمهور تعداد آنها را22نفر اعلام کرده بود اما تاکنون به گفته آقایان30نفر بازداشت شدند و همینگونه هم آمار دستگیری بالا می رود! به گزارش خبرگزاری مهر: دور جدید دستگیری و جمع آوری دلالان ارزی از مرکز ارزفروشان تهران برای ساماندهی بازار ارز آغاز شد. دلار 2850 تومانی صبح امروز روی تابلوی صرافی‌ها قرار گرفته، در انتظار موج جدید کاهش قیمت است؛ دلاری که گفته می‌شود براساس برخی فرمول‌های ارزی، قیمت واقعی آن حول و حوش 2000 تومان است. بله  فقط درج بر روی تابلو مغازه ها این قیمت است وگرنه درباطن اصلا خرید وفروشی نمی شود! چون این آماری است که فقط  بانک مرکزی اعلام می کند اما خود بانک مرکزی ارز را به این قیمت به صرافها نمی دهد فقط انتظار دارد صرافان دلاری که تا مرزنزدیک به 5000تومان رسیده به این قیمتی که بانک مرکزی می گویند بدهند! در این میان صرافان از باز کردن مغازه های خود خود داری می کنند. در این میان نیروهای نظامی با برخورد خشن خواهان بازگشایی مغازه های بسته شده است! اين نيروها با دراختيار گرفتن شماره صاحبان صرافيها از اداره اماکن نيروی انتظامی و بانک مرکزی ضمن تماس با صاحبان مغازه ها آنها را تحدید به باز کردن مغازه های خود می کنند و کسانیکه امتناع می کنند و یا از فروش ارز با ان قیمت خود داری می کنند می شوندمُخل در اقتصاد کشور ودستگیر می شوند!
آقایان اقتصاد یک کشور با اندیشه و راه حلهای عقلانی شکوفا می شود نه به چماق و ضرب وشتم، اگر قیمت ارز آن قیمتی است که بانک مرکزی اعلام می کند چرا خود بانک مرکزی این ارز را با همان قیمت در اختیار صرافی ها قرار نمی دهند؟ اگر واقعا آن قیمت که شما اعلام می کنید حقیقی نیست چرا و به چه دلیل از مردمی که خود در تنگنا هستند می خواهید همان دارایی خود را از دست بدهند؟ آقای احمدی نژاد شما که رسیدن قیمت دلار را به مرز2000تومان مُنکر بودید الان چرا بانک مرکزی از دادن دُلارنزدیک به 3000تومانی نیز امتناع می کند؟ شما که ادعای شکوفایی اقتصاد ،با ارزش کردن ریال ایرانی وادعای تولید دومیلیون پانصدهزار شغل سالیانه داشتید، الان چرا نه تنها شغلی بوجود نیاوردید بیکاری رانیز افزایش دادید؟ چرا ریال ایرانی را تا این اندازه بی ارزش شده؟ در این 8 سال انواع گرانی و تورم را مُشاهده کردیم حتی دوران زمامداری شما گرانی گوجه فرنگی نیز داشتیم! آقای احمدی نژاد وسران نظام 33سال است بجای عقل از چماق برای زمامداری استفاده کردید به کُجا رسیدید؟ دلار7 تومانی را به نزدیک 5000تومان رساندید! بنیانگذار نظام اقتصاد را برای خر می دانست! الان آن خر چنان افسار گُسیخته شده که دیگر عرضه نگهداری همان خر را هم ندارید! آقایان اقتصاد و سیاست نه با چماق که پیشرفت آن با عقل است، چیزی که از داشتن آن محروم هستید ورشکستگی اقتصادی زنگی برای پایان زمامداری شما است دیگر خود شاهد خشم مردم ،قیامها واعتصاباتی که دارد شکل می گیرد هستید، به زودی  با این وضعی که روبرو هستیم شاهد سیلی ویرانگر از خشم مردم خواهید بود که چیزی از حکومت شما به جا نخواهد گذاشت جز خاطره ای تلخ وننگی ابدی برای شما.
زنده وپاینده ایرانی وایران جانم فدای ایران
نویسنده شهاب

http://magalh91.blogspot.com


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر