۱۳۹۱ مهر ۱۲, چهارشنبه

ورشکستگی اقتصاد ایران جنبه روانی ندارد، حقیقتی است برای سرنگونی این نظام فاسد.


آقای احمدی نژاد درمُصاحبه مطبوعاتی خود افزایش قیمت ارز و تورم را نه تنها بی کفایتی دولت وسران نظام اعلام نکرد، بلکه مدعی ایجاد جنگ روانی بودن این امر گردید! رئيس جمهوری اسلامی روز سه شنبه از افزايش قيمت ارز در بازار آزاد ارز انتقاد کرد و آن را به «دشمنان» نسبت داد و گفت که «اين يک جنگ روانی است» احمدی نژاد افزود: براساس گزارش یکی از نهادهای امنیتی 22 نفر سرحلقه آشفتگی های اخیر در بازار ارز هستند و با توجه به اینکه این افراد مشخص هستند نهادهای امنیتی باید ورود کنند. ایشان افزودند: این افراد با یک تلفن به یکباره قیمت ارز را 200 و یا 500 تا افزایش می‌دهند تا التهاب در بازار ایجاد کنند وبه همدیگر اطلاع می دهند 200تا بنداز بالا 500تا بنداز بالا! احمدی‌نژاد در پاسخ به این پرسش با بیان اینکه نوسانات نرخ ارز متعلق به امروز نیست، افزود: مدتی است که بازار ما دچار نوسانات است و این روزها نیز تشدید شده است. رئیس‌جمهور با طرح این سؤالات که اصلا منشأ نوسانات ارز از کجاست و چرا سال گذشته این زمان، این سخنان مطرح نبود، گفت: دو عامل دست به‌دست هم دادند تا بر ملت ایران فشار بیاورند: یک عامل از بیرون است و یک عامل از درون. وی تصریح کرد: دشمن، خرید نفت از ایران را تحریم کرده و بخش قابل توجهی از درآمد ارزی ایران از ناحیه فروش نفت است و دوم و بدتر از آن، مبادلات بانکی را تحریم کرده است؛ یعنی اگر نفتی فروخته شد، درآمدش قابل هزینه کردن و استفاده نباشد.
آقای احمدی نژاد منظور شما از جنگ روانی چیست؟ آیا این افزایش قیمت ارز،اقلام ومایحتاج زندگی مردم جنگ روانی است و واقعیت ندارد؟ چگونه مردم این امر را باور کنند وقتی همه اجناس را مجبور هستند با قیمت چند برابر گذشته خرید کنند؟ جنگ روانی این است بعداز سخنان شما ونداشتن عدم راه کار مناسب باعث افزایش قیمتها دلار و سکه طلا گردید،به طوریکه امروز دلار به مرز4300تومان هم رسیدو درگیریهای خیابانی آغاز گردید بین مردم وگاردیهای مسلح من فکر می کنم جنگ روانی نیست بلکه شما روانی هستید.
آقای احمدی نژاد مسئول این نوسانات بازار ارز را 22 نفر اعلام کرده اید،  جای تعجب دارد که خبر هم دارید که آنها می گویند200 بنداز بالا 500تا بنداز بالا گمان می برم شما به جای بازدید از بازار ارز، به اشتباه بازدید از ساختمان نیمه کاره تشریف برده اید و بالا انداختن آجر را اشتباه گرفته اید با بالا رفتن ارز! این هم از آن تخیلات شما سرچشمه میگیرد، دختری 16 ساله انرژی اتمی در زیر زمین خانه می سازد، شخصی با نگاه کردن به زمین وعلفها معادن را کشف می کند..... و بسیاری از این مُحمل گوییها . آقای احمدی نژاد شما که اسامی و تعداد آن افراد آشفته کننده  بازار ارز را می دانید چرا خودتان اقدام نمی کنید ویا در همان جلسه دیروز نام افراد را اعلام نکردید؟  نام این 22نفر که بازار ارز یک کشور را درحال آشفته کردن هستند شبیه  به گفتن این جمله شما است که در دوره اول ریاست جمهوری خود در هر کوی و برزنی، هرتریبون منبری اعلام میکردید که اسامی مفسدین اقتصادی را در جیب خود دارم وبه زودی افشاء می کنم ؟ واقعا هم آفرین دارد هرچه اسامی دزد و یاغی ناشناخته بود با خود وارد چرخه اقتصاد و سیاست کردید. آقای احمدی نژاد از نهادهای امنیتی درخواست کمک کردید از خود شما و عوامل کابینه شما تا کل نظام مگر به جزعوامل نظامی سپاه شخص عادی وجود دارد؟
آقای احمدی نژاد انسان دروغگو کم حافظه است خود تا زمانی قبل بارها عربده می کشیدید و از کاری نبودن تحریم ها سُخن می گفتید، می گفتید نفت ما را نخرند مشتریها در دریا منتظر هستند برای خرید نفت کشور ما، ما در دنیا منزوی نیستیم دشمنان ما با نخریدن نفت از ما اقتصادشان دُچار ورشکستگی میشود! به جای زبان دیپلماسی از زبان چاله میدانی استفاده می کردید! یادتان هست از سخنان مشهور شما چند تکه کلام نام می برم، آن ممه را لو لو برد، آب را آنجایی بریز که نسوزه، دشمنان احمق تر از این حرفها هستند.... حال خود به زبان آمده اید و به فشار تحریمات اذعان دارید. اعلام می دارید که مشکلات اقتصادی بخاطر نخریدن نفت است و جابجا نکردن پول توسط بانکها برای نظام شما، و دشمن  دوم را درونی خواندید ،این دشمن درونی در نظام جمهوری اسلامی از زمان برپایی آن وجود داشته ! نه در نظام شما که در کلیه نظامهای دیکتاتوری و چاپلوس پرور هرکسی سعی بر این دارد با خالی کردن زیر پای طرف مقابل خود قدرت بیشتری به دست آوردواکنون که به دوران انتصابات ریاست جمهوری نزدیک میشویم این دشمنیها افزایش یافته وخواهد یافت.
 درقسمت دیگری اعلام داشتید چرا این مشکلات در سال گذشته نبود! آقای احمدی نژاد دروغ به این بزرگی را چگونه در روز روشن گفتید، اول آنکه این مشکل نه از زمان شما که از اول برپایی نظام به وجود آمد!گذری کوتاه به برپایی نظام اسلامی تا زمان ریاست جمهوری شما می اندازیم. زمانی یک نان 1تومان بود یک خودکار 1تومان بود،نرخ دلار7تومان بود، یک خانه 90متری در خیابان آزادی 10000تومان بود.... به مرور زمان هر سال که به جلو آمدیدم، نظام جمهوری اسلامی با گردن کُلفتی کردن برای دنیا، دشمن تراشی، قطع رابطه کشورها با جمهوری اسلامی این نرخها افزایش یافت و سربه فلک گذاشت، و در زمان ریاست جمهوری شما، این سرعت تورم وافزایش قیمتها سرعت بیش از حد یافت! از جمله دلائل ان به علت نبود کار و تولید مردم سرمایه خود را دربانکها جهت سود بردن گذاشته بودند شما با پایین آوردن نرخ سود باعث خارج شدن پولها از بانکها شدید و با اعلام به بانکها به دادن انواع وام ها از جمله وام خود اشتغالی، خرید مسکن، خرید خودرو..... بذل وبخشش پول در سفرهای استانی باعث بالا رفتن حجم نقدینگی درجامعه و گسیل پولهای سرگردان بطرف بازار دلالی مسکن شدید، نرخ مسکن بصورت حبابی و دلال بازی افزلیش یافت تا جایی که این حباب ترکید و رکود در بازار مسکن به جای تحرک جای گرفت! بعد از بازار مسکن بازار دلالی سکه به راه افتاد و بعداز شروع تحریمات بازار دلالی دلار و سکه هر دو به اوج رسید، حتی در زمان ریاست جمهوری شما بحران گرانی گوجه فرنگی هم بوجود آمد! حال می بینید دروغگوی خوبی نیستید و این مشکلات از اول نظام بوده اما در دوران شما به سرعت برق وباد افزایش یافته.  نامه40اقتصادان که 3بار برای شما فرستاده شد و این روزها راپیش بینی کردند یادتان هست؟ 
به عنوان یک ایرانی اعلام می دارم،  ورشکستگی اقتصاد ایران جنبه روانی ندارد، حقیقتی از بی لیاقتی سران نظام را دارد.این نظام نه با ماندن احمدی نژاد سامان می گیرد نه با رفتن او، حتی اگر خدا زمام این حکومت را در دست بگیرد به علت قوانین خودکامه و خود رای بودن حکام آن وضع ایران هر روز بدتراز روز قبل خواهد بود. تنها راه رهایی ما مبارزه با این نظام از راه اعتصابات و اعتراضات مدنی است، ما خشونت طلب نیستیم وبه دور از خشونت خواهان احقاق حق خود یعنی به دست گرفتن سرنوشت خود توسط آرائ آزاد و با وجود همه احزاب هستیم.سران نظام این خشم ملت به جان آمده است صدای خشم ملت را بشنوید.
زنده وپاینده ایرانی وایران جانم فدای ایران
نویسنده شهاب
http://magalh91.blogspot.com

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر